“Keçiören Kodluyor” Projesi

   Keçiören ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Keçiören Keçiören Bilişim Teknolojileri Zümre Öğretmenleri işbirliğinde yürütülen bir kodlama eğitimi projesidir.

        Proje;  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ankara ili Keçiören ilçesindeki  ortaokul öğrencilerini kapsamaktadır.  Proje ile öğrencilere bilişimsel düşünme becerileri kazandırılacak ve teknolojiyi üretim amaçlı kullanabilmeleri için alanında uzman öğretmenlerle bilgisayar bilimleri okuryazarlığı, grafik tasarım, 3 boyutlu modelleme, algoritma, yazılım geliştirme, elektronik programlama, STEM, E-twinning, mobil programlama ve robotik konularında başlangıç/orta/üst düzey eğitim verilmesi planlanmaktadır. Öğrencilerin aldıkları eğitimlerle, ulusal ve uluslararası yarışmalara özgün inovatif projelerle katılımları sağlanacaktır. Bunun yanı sıra, öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri geliştirmesi de öncelikleri arasında olacaktır.

    Proje kapsamında eğitim alan öğrencilerin; kendi projelerini geliştiren, geleceğin yazılımcıları olmaya aday bireyler olmaları beklenmektedir. Bilgisayar bilimleri alanı dışında bir kariyer edinecekler içinse problem çözme becerisi ve proje süreci tecrübeleri edinmeleri bağlamında katkı koyacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yapın