Keçiören Kodluyor

15 Ekim Çalıştayımız

tarafından yazıldı Ömer ÇÖKLÜ

Keçiören Kodluyor Projesi ,  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ankara ili Keçiören ilçesindeki ortaokul öğrencilerini kapsamaktadır. Proje ile öğrencilere bilişimsel düşünme becerileri kazandırılacak ve teknolojiyi üretim amaçlı kullanabilmeleri için alanında uzman öğretmenlerle bilgisayar bilimleri okuryazarlığı, grafik tasarım, 3 boyutlu modelleme, algoritma, yazılım geliştirme, elektronik programlama, STEM, mobil programlama ve robotik konularında başlangıç/orta/üst düzey eğitim verilmesi  planlanmaktadır.Merkezi yerlerde kodlama atölyeleri açarak , kodlamada başarılı öğrencileri bu atölyelere yönlendirerek öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlamak ana hedeflerimiz arasındadır.  Öğrencilerin aldıkları eğitimlerle, ulusal ve uluslararası yarışmalara özgün inovatif projelerle katılımları sağlanacaktır. Bunun yanı sıra, öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri geliştirmesi de önceliklerimiz arasında olacaktır.

Projenin hedefleri kapsamında Keçiören Kodluyor Projesi  1. İçerik Geliştirme Çalıştayımızı gerçekleştirdik .

Şube Müdürümüz Hilmi Karaot ,Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri  ,Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri , Okul İdarecilerimiz çalıştayda hazır bulundular.

Sabah oturumunda, Gazi Üniversitesi BÖTE öğretim üyesi  Prof. Dr Selçuk Özdemir asimetrik eğitim, endüstri 4.0  , STEM çalışmaları , gelecekteki eğitim anlayışı konularına değindi.Bilişim teknolojileri eğitiminin önemi ve bilişim derslerinin, kodlamanın diğer derslerle ilgisinden bahsetti.

Maltepe Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni  Burcu yılmaz Üretken Akıllar sunumunu yaptı ve tecrübelerin paylaştı .

Mühendis, Yazar  Buğra Ayan geleceğin meslekleri konusunda bizleri bilgilendirdi .

Öğleden sonra Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri bir araya gelerek “Keçiören Kodluyor Projesi” ni tartıştılar .  Oldukça verimli geçen çalıştayda Keçiören Kodluyor’un  yol haritası çizildi ve asıl işimiz şimdi başlıyor.

Geleceğimizin inşası için kıvılcımlar bu çalıştay ile atılmış oldu . Bu kıvılcımları bir ateşe çevirerek geleceğimiz için büyük bir ateş yakmak istiyoruz .

Haydi Keçiören Kodla…

yazar hakkında

Ömer ÇÖKLÜ

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: