KEÇİÖREN KODLUYOR PROJESİ 2. İÇERİK GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI

18/11/2019 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik 15 Temmuz Şehitler Binası A Blok 2. Katta düzenlenen Keçiören Kodluyor Projesi 2. İçerik Geliştirme Çalıştayı Keçiören İlçe Şube Müdürlerimiz, Alanında Uzman 6 konuşmacı ve anasınıfından liseye kadar 155 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirildi. Keçiören Kodluyor Projesi 1. Yılının da değerlendirildiği Keçiören Kodluyor Projesi 2. İçerik Geliştirme Çalıştayı Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile düzenlenmiştir.

ANKARA-KEÇİÖREN Keçiören Kodluyor Projesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ankara ili Keçiören ilçesindeki anaokulundan liseye kadar olan öğrencileri kapsamaktadır. Proje ile öğrencilere bilgi işlemsel düşünme becerilerinin kazandırılması, tüketen değil üreten nesiler yetiştirilmesi, bilişimle eğitim alanından eğitmenlere bir yol haritası sunması planlanmaktadır.

Bu planlamalar dahilinde Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mecidiye Şehit Kavas Atanur Aytaç Ortaokulu, Hacı Sabancı Ortaokulu ve Fen Lisesi inovasyon atölyeleri kurulumlarında sona yaklaşılmıştır. Bu atölyelerde eğitim görecek öğrencilerimizin aldıkları eğitimlerle, toplumun ortak hayallerine öncülük eden, dijital çağa ayak uyduran, ulusal ve uluslararası yarışmalara özgün inovatif projelerle katılan bireyler olmaları hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra, öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri geliştirmesi de önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

Projenin hedefleri kapsamında geçtiğimiz bir yılda ulaşılması planlanan tüm hedeflere ulaştığımızı gördük ve hitap ettiğimiz kitleyi genişleterek  yeni hedeflerle projemize devam ediyoruz. Bu kapsamda Keçiören Kodluyor Projesi 2. İçerik Geliştirme Çalıştayını gerçekleştirdik.

Çalıştayda Keçiören İlçe Milli eğitim Müdürülüğü Şube Müdürlerimiz  İlhan ERANIL ve Serkan KANTEMİR, Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz, Teknoloji Tasarım Öğretmenlerimiz,  Sınıf Öğretmenlerimiz ve Anasınıfı öğretmenlerimiz katılım gösterdi.

Sabah gerçekleştirilen oturumda 2018 yılında AKS Education tarafından Küresel Öğretmen Ödülüne layık görülen  Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk Yusuf Aslan yürüttüğü projelerden ve kodlama eğitimi alanında yenilikçi fikirlerinden bahsetti.

Gazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Ana Bilim Dalı öğretim üyesi  Prof. Dr. Serçin Karataş Kodlamalı mı? Kodlamamalı mı? İsimli sunumuyla hızla büyüyen sektörden, sektöre ayak uydururken özgünlüğümüzü kaybetmeden yeni fikirler üretmemiz gerektiğinden ve tam da bu noktada neden kodlamamız gerektiğinden ve eğitimdeki yerinden bahsetti .

Gömülü Sistem Mühendisi  Emre Konca bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan, özgün proje ve fikirlerinden bahsetti.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü yetkilisi Gökhan GÖK Bilişim ile Üretim, Kod Haftası ve  Mobil Kod sunumlarını gerçekleştirdi.

Keçiören Bağlum İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni  Aynur Özkan  Üç Kuşak buluşması Stem Projesini ve sonuçlarını anlattı.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Spor Eğitimi Bölümü Doktora Öğrencisi ve Abdülhakim  Arvasi Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Hande Büşra EREN Oyunlaştırma ve oyunun doğru şekilde derslere entegre edilmesi ile ilgili bilgiler paylaştı.

Öğleden sonra devam eden oturumlarımızda ;

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. Hilal Kaya Yapay Zekanın geldiği ve gelebileceği nokta ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Grup çalışmaları ile projenin yön haritası üzerinde çalışmalar yapıldı.

Projemiz 2. Yılında da tüm hızıyla daha geniş bir kitleyle ve yeni hedeflerle yoluna devam ediyor.

Haydi Keçiören Kodla…

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yapın